Автор Тема: Как да сортираме Лего части?  (Прочетена 2137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Как да сортираме Лего части?
« -: 04, Февруари, 2018, 07:37:29 pm »
Здравейте.  :)
От заглавието на темата може би става ясно какво е моето питане, но ето и каква е ситуацията - аз държа всички мои части в една голяма кутия и когато ми скимне нещо, просто ги изсипвам и започвам да строя. Сами се досещате какво търсене става обаче. Не че имам нещо против да се въртя из купчината и да ровя, но отнема повече време и всичко е много хаотично. Не един път съм мислел да ги сортирам по някакъв начин, но... Вие как сортирате вашите части - по цвят, големина, форма?

« Последна редакция: 04, Февруари, 2018, 08:47:58 pm от Ванка »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да сортираме лего части?
« Отговор #1 -: 04, Февруари, 2018, 07:47:50 pm »

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #2 -: 04, Февруари, 2018, 08:40:57 pm »
Виж това: http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=260.0

Гледах я темата, но по-скоро се чудя в отделни контейнерчета/пликчета да слагам части само от един цвят (отделение с бели части, отделение с черни и т.н.) или пък да пълня торбички/отделения от кутии с части само от един вид. Не мога да си измисля система на сортиране, която да е удобна и да знам къде, какво да търся...
« Последна редакция: 04, Февруари, 2018, 08:48:24 pm от Ванка »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #3 -: 04, Февруари, 2018, 11:32:26 pm »
Здравей,

аз лично съм си разделил частите по няколко критерия:
- веднъж по цвят - тук са да кажем светло сиво, всички брикчета и плейтове на едно място (и така за останалите, от които имам повече - черно, тъмно сиво, тн). Тези, от които имам по-малко като синьо и червено да кажем съм прибрал заедно в пликове.
- техник частите са ми на едно място (понеже нямам супер много са в една кутия).
- разни малки части (аксесоари на минифигурки, барове, въртящи части, тн), които по собствен критерии съм определил за по-специфични са в друга кутия.

За съжаление този начин на съхранение не ми е особено удобен при сглобяване на нещо мое, понеже почва едно ровене в 100 торбички, забравям някоя отворена, взема че я бутна и всичко става в части. Пак зависи дали планираш да сглобяваш повече неща или само да ги съхраняваш. Ако искаш предимно да ги съхраняваш, може и в торби, и в кутии, и в кашони, както ти е удобно да си ги прибираш по гардероби, секции, мазета и други.

Ако обаче ще твориш повече и ако разбира се имаш място, според мен най-добрият вариант са кутии с отделения. Тогава можеш или по вид или цвят да ги разделяш. По вид обаче ще ти трябват доста отделения, докато по цвят би трябвало да са по-малко. Относително е, за всеки работи работи различна състема, като пак има значение колко място можеш да отделиш за Лего вкъщи...а място винаги си трябва  :D :D :D

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #4 -: 05, Февруари, 2018, 12:02:56 am »
Ако обаче ще твориш повече

Напоследък не го правя много често и не се занимавам, катко преди, но когато го правя си е същински хаос. :D
Фигурките, оръжията и по-специфичните части иначе съм ги отделил и съм ги сортирал. Отделно конструкторите съм ги разглобил, частите в пликчета, пликчетата в кутиите и когато ми потрябва даден сет, просто си го взимам (даже чувството е подобно на това да сглобиш чисто нов сет  :) ). Останаха ми само частите да ги подредя...

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #5 -: 05, Февруари, 2018, 09:47:03 am »
Напоследък не го правя много често и не се занимавам, катко преди, но когато го правя си е същински хаос. :D
Фигурките, оръжията и по-специфичните части иначе съм ги отделил и съм ги сортирал. Отделно конструкторите съм ги разглобил, частите в пликчета, пликчетата в кутиите и когато ми потрябва даден сет, просто си го взимам (даже чувството е подобно на това да сглобиш чисто нов сет  :) ). Останаха ми само частите да ги подредя...

Щом няма да сглобяваш толкова често всичко е добър вариант :)

Иначе за разглобените сетове и аз така се чувствам като ги извадя - все едно е ново и пак ми е интересно. Луда работа  :D

Неактивен mrcastle

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 863
  • Пол: Мъж
    • Михаил Стаменов
    • The Site Of Fire
  • Набор: 1996
Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #6 -: 10, Февруари, 2018, 08:49:38 pm »
Преди и аз бях наблъскал в няколко кутии всичко, но не е никак удобно. От около 2 години използвам пликчета, където са разглобени сетове просто защото няма място пък и ако се реша да построя нещо да имам насипни части. Другото си е изложено по витрините и в кутии на цяло. Разбира се за фигурите и аксесоарите има отделни кутии. :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Как да сортираме Лего части?
« Отговор #6 -: 10, Февруари, 2018, 08:49:38 pm »