Автор Тема: Чисто ново Lego 60004 (нова крайна форумна цена)  (Прочетена 4939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Здравейте колеги,

Продавам чисто ново, неразопаковано Lego 60004 - Fire station. Легото е модел от 2013г.


София

Контакт: ЛС
Цена: 155лв (цената не се коментира. За под тези пари, ще си го отворя, за да си го построя)
« Последна редакция: 05, Януари, 2018, 02:47:04 pm от iago »

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #1 -: 04, Януари, 2018, 11:32:10 am »
Здравей Колега, :)

Усмихната 2018 г.

Не знам защо много хора си мислят, че тук в този форум има люде дето вадят картофи с бомби. ;) 

Влизат измислят си една цена за даден сет и им се привиждат едни 180 лв. накуп.

Този сет отдавна изчезнал от пазара и спрян от производство струва във Франция едни 115 лв. + шипинг я прехвърли 130 я не...

Не се заяждам / за всеки влак си има пътници / - просто тази обява не е за тук с тази цена, а за OLX... ;)

Успех с продажбата.
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #2 -: 04, Януари, 2018, 12:04:38 pm »
Ми не знам, вероятно в Италия го има за 80, Исландия за 45, а в Австралия за 340 долара. На мен не ми е излезнал 130лв, но не мисля да "споря" на дребно. Ако знаех, че е забранено във Форума да се пускат обяви с цени които не ти харесват на теб, нямаше да я пускам. Извинявай, че не те попитах лично. Не се заяждам.

Едит: забравих. А ако не го продам, ще си го отворя и ще си го построя. Имам солидна колекция от лега, така че просто ще добавя още едно, две. Бизнесът ми не е лего дистрибуция ;)
« Последна редакция: 04, Януари, 2018, 12:07:06 pm от iago »

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #3 -: 04, Януари, 2018, 12:17:50 pm »
Не се заяждам.

И Васко не се заяжда. ;) На нас това ни служи за ориентир на цените:

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?id=113398#T=S&O={"cond":"N","ii":0,"ic":0,"reg":"-1","iconly":0}

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #4 -: 04, Януари, 2018, 12:27:29 pm »
Ми не знам, вероятно в Италия го има за 80, Исландия за 45, а в Австралия за 340 долара. На мен не ми е излезнал 130лв, но не мисля да "споря" на дребно. Ако знаех, че е забранено във Форума да се пускат обяви с цени които не ти харесват на теб, нямаше да я пускам. Извинявай, че не те попитах лично. Не се заяждам.

Едит: забравих. А ако не го продам, ще си го отворя и ще си го построя. Имам солидна колекция от лега, така че просто ще добавя още едно, две. Бизнесът ми не е лего дистрибуция ;)

Колега, не така с рогите напред! Васко просто ти дава съвет! А и всеки от нас тук също има солидна колекция от Лего сетове, наали  ;) !

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #5 -: 04, Януари, 2018, 01:10:21 pm »
Не го знаех този сайт, благодаря. Гледам, че цените са от 60 до 120 Евро.. да вземем няква цена една идея над минимума, 65-70 евро. От Испания, Франция, Италия и т.н. честно казано нямам никаква идея колко е шипинга. Но кутия с внушителни размери на голямо Лего не би трябвало да е 5-10лв. Но може и да греша, не съм поръчвал до сега от там. Като си сложа малко печалба и един буфер за пазарлък (всеобща практика в БГ е ВСЯКА стока която не се купува от магазин да подлежи на "пазарлък") и ето ти ги 170-180лв. Има хора които предпочитат да го имат утре срещу малко повече пари, отколкото да чакат половин-един месец за доставка.

Просто винаги съм ненавиждал когато някой дава акъл за сложена цена. Стоката принадлежи на продавача и точка!

Представете си че по стечение на някакви странни обстоятелства съм купил сета за 120 Евро от сайта който сте ми дали. И решавам, че няма да го строя, а ще го пусна да се продава за същата сума, за да си купя полицейски участък, примерно. И му слагам цена 240лв. Тогава? Сигурно ще ме баннете за свръх алчност?

P.S. а да.. забравих. Сигурен съм че всички имате дебели колекции, все пак е Лего форум. Написах го с идеята да обясня на Васко, че нямам лего магазин и ако не го продам просто ще си го построя и ще си добавя още 1-2 сета към колекцията. Дет се вика.. така или иначе ако живея още поне 40-50 години, бая стотин сетове ще добавя. Дет се вика тия 180лв дет ми се привидяха... ше кажеш че говорим за милиони.

P.S.2 от любопитство потърсих номера на модела във форума и гледам че през далечната 2013та, колега го е купил за 70 паунда. Нямам идея цената с или без шипинг е.


Аз нямам какво повече да кажа по темата. Съответно няма да продължа с дискусията. Останете със здраве.

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #6 -: 04, Януари, 2018, 03:16:07 pm »
Аз влизам във форума, заради дружелюбните хора и информацията, която получавам от тях.

В случая макар и не съвсем любезно Васко ти обръща внимание, че обявената от теб цена не е реалистична и единствено някой, който не е запознат би я платил. Това е важна информация и би ти помогнала да направиш нужните корекции и да продадеш сета. В областите, в които нямам достатъчно познания се вслушвам в препоръките и съветите от хората, които имат съответната експертиза.

Друг важен фактор е, че това ти е първата публикация във форума. Повечето потребители не биха погледнали с добро око на някого, който се появи само, за да публикува обява на завишена цена.

Остани, пиши мнения в различни теми, допринасяй за развиване на общността и съм сигурен, че ще получиш добро отношение от съфорумниците. Говоря от личен опит  ;)

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #7 -: 04, Януари, 2018, 04:26:05 pm »
Ето, виждаш ли къде е ключа? Не особено дружелюбен тон.

Завишена цена спрямо къде? Защо говорите глупости? В линка който ми дадохте са няколко по-евтините и другите сетове са предимно на подобна, по-висока и много по-висока цена. Намират се и по-евтини, НО!! това не е (било) масовата цена. В момента:
detski-magazin.com -> 183лв (не е наличен)
pazaruvaj.com         -> 178лв (не е наличен)
babayaga-store.eu   -> 209лв


Ето ти скрийншот и от ибей. Критикувате ме все едно съм го произвел аз това лего, струвало ми е 20-30лв материали и труд и сега го продавам с няколко стотин процента надценка. И какво като съм нов за форума? Легото което продавам да не би да е дефектно, реплика или?

Ще помоля без повече дискусии. Никого не задължавам за нищо.

Моля модератор да разчисти темата или да я изтрие ако е срещу правилата.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #8 -: 04, Януари, 2018, 04:37:22 pm »
Значи понеже същото се изписа преди време когато продавах моите 2 влака, та те същите се продадоха въпреки, че се бях ''самозабравил'' с цените ( както много написаха ).
Човека иска някакви пари, рано или късно ще се появи някой който ще го присърби и ще стиснат ръцете.
Не знам къде е проблема, пуска се обява с обявена цена, има си форма за контакт и не е забранено да се договори цената.
Владо да ме поправи ако не е така, но в правилата на форума и борсата никъде не се споменава че трябва да се гони пазарна или под пазарна цена.

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #9 -: 04, Януари, 2018, 05:18:32 pm »
Благодаря Стефчо. Явно с теб сме някакви алчни вълци! Щом Жан от Марсилия продава такова за 115.51лв, то автоматично това става официалната пазарна цена в цял свят.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #10 -: 04, Януари, 2018, 05:56:45 pm »
Това че си нов единствено навява на мисълта че си влезнал само и единствено за да продадеш нещо. От това се опасяват повечето според мен, да не се превърне борсата в поредния онлайн магазин. Иначе това че пускаш за продан по 2 сета в годината не би трябвало да представлява проблем.

Неактивен materhorn

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 167
  • Пол: Мъж
    • Стойко Димов
  • Набор: 1976
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #11 -: 04, Януари, 2018, 08:33:25 pm »
Весела Нова 2018 година на всички.  ;)
Аз пък с интерес следя ето тази обява в OLX:

https://www.olx.bg/ad/nova-tsena-lego-konstruktor-kamion-tsisterna-lego-shell-tanker-ID5A83Y.html#5ee84ed6fc

Поне от година и половина е. И много ме кефи.
Бях събрал 5 броя от въпросното сетче. Един колега от форума попита някой има ли в повече, тъй като не е успял да си намери навреме. Е разбрахме се да си плати доставката и му подарих едно. Не се хваля. Радвам се, че не е бил ЧАК толкова на зор, че да си купи въпросното от обявата. И сега си имам само 4. Пък дискусията ме изкефи. Аз така драсвам по някой ред когато прахвърчат искри и ми стане болно, че надделява егоизма.

П.П. Дано няма проблем с линка, че ще се изложа с примера. :-[

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #12 -: 04, Януари, 2018, 10:06:17 pm »
А това какво общо има? Не знам защо си мислите че съм купил легото за 100лв и се опитвам да го продам за 180 и да ви пре*акам? Ще напиша за незнам си кой път!! Пазарната цена на това лего в България тогава, приравнена към днешният пазар е около 200лв!! Паричките които му търся не са над пазарната цена и е съвсем нормална сума. Това че съм си сложил няколко лева горница ли ви трови? Освен да го подаря, за да ме оставите на мира ли, деда знам? Линка който ти си дал е на лего което се купуваше от Шел за 2лв и точки и се продава за 50 (горе долу 25 пъти повече). Легото което продавам не съм го купил за 7лв!


В този форум, администратор има ли? В крайна сметка, ако съм такъв трън в очите ви, бих помолил някой администратор да ми изтрие темите и акаунта от форума и да се приключва. Няма да умра от глад, фалирам, полудея заради крах и т.н. ако не си продам сета тук.

Наистина съм изумен от отношението.. щом ме сравнихте с човек който продава за 50лв сет от Шел купен за 2лв. Сравнението беше просто уникално!!

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #13 -: 04, Януари, 2018, 10:16:20 pm »
А това какво общо има? Не знам защо си мислите че съм купил легото за 100лв и се опитвам да го продам за 180 и да ви пре*акам?

Здравей, не се стърпях и аз да се намеся.
Не зам защо го приемаш така лично и бълваш огън и жупел. Никой не те обвинява в нищо.
Това което се опита да ти каже Васко е, че за потребителите тук бриклинк е почти настолен сайт. От него се правят доста поръчки, доста хора отварят първо него, когато искат да купят нещо.
За това (дано да греша и да успееш да го продадеш де) си мисля, че тук няма да успееш да го продададеш и OLX e доста по-добър вариант
Иначе и други подобни обяви е имало в този форум, но не се е вдигал такъв шум.
Аз лично съм виждалл обява за влак втора ръка на един от най-активните потребители тук, който е на цена по висока от цената на нов в UK и никой не е правил проблем за това

Поздрави и дано тона тук омекне малко !

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #14 -: 04, Януари, 2018, 10:23:01 pm »
Ако те сравняват с човек който продава 2 левов сет от Шел за 50лв ти няма ли да бълваш огън и жупел. Когато някой ми пише по този начин, реагирам остро:

Цитат
Не знам защо много хора си мислят, че тук в този форум има люде дето вадят картофи с бомби. ;) 

Влизат измислят си една цена за даден сет и им се привиждат едни 180 лв. накуп.

Кажи ми откровено, ти как очакваш да реагирам на горното?

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Чисто ново Lego 60004
« Отговор #14 -: 04, Януари, 2018, 10:23:01 pm »