Автор Тема: REVIEW: 42021 Snowmobile  (Прочетена 4722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
REVIEW: 42021 Snowmobile
« -: 14, Май, 2015, 02:51:21 pm »
     Привет!
     Реших да Ви представя последното ми сетче, а именно Снежния мобил или както там се превежда. Модела е от 2014 година. Като цяло не е нещо впечатляващо, но това , което ме привлече бе цената от 26 лева и стотинки. Промоция в Емаг. Сетчето пристигна в добро състояние, беше пакетирано на машина с найлон, така че забележки към кутията няма. Съдържанието: 3 пликчета (едното бе само за веригата), две книжки (втората за Б-модела ??????) и стикери. Другото, с което ме привлече този модел, бяха няколкото нови за мен и все още редки (аз ги наричам "извратени") части. Както казах сета не е нищо впечатляващо, сглобява се бързо, няма никакви сложни механизми. Единственото, което не разбрах е това, че в упътването веригата трябва да е от 41 елемента, които като ги сложа и самата верига виси грозно. Аз махнах две от звената и нещата придобиха по-приятен вид. Обърках ли нещо....... така и не разбрах. Хода на завиването е доста малък. Амортисьорите са си на правилното място. Мисля, че трябваше да добавят един и под седалката. Горко му на човека дето ще кара. Много приятно изглеждат зелените греди. За съжаление на мен не ми се връзват с останалия чарколяк и поради това ще отидат в забвение в някоя кутия.
     В заключение бих казал, че за мен този сет е от онези без които можем да минем, но заради няколкото нови части, някои от нас все пак купуват. Визирам себе си. Плюса единствено са няколкото ценни чарка, които повечето биха си купили отделно. Б-модела ............ това "нещо" не желая да коментирам. Ето и малко снимки:














Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #1 -: 14, Май, 2015, 05:13:54 pm »
Честито! Сетчето е ценно точно заради новите носачи за окачването. На тях съм им намерил (само мислено засега) приложение в една система за задвижване + завиване. Но все още не съм си купил сета.

Неактивен adyankov

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Апостол Дянков
  • Набор: 1983
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #2 -: 14, Май, 2015, 08:55:48 pm »
Като цяло зелените греди в Technic са ценни, защото са сравнително редки, а точно това зелено би било подходящо за милитаристичен сет (нещо, което LEGO разбира се не предлагат). Вчера си взех от поръчката на Владо 42028 с гъсеничната верига и верижното шаси на втория модел и идеална за танк, с изключение на факта че са забили 6 бр. грозни жълти греди да крепят колелетата  - и тъкмо си мислех как бих имал самоходно бойно шаси за монтиране на всякакъв вид куполи, зенитни оръдия и други не в духа на LEGO неща, само ако можех да ги сменя със зелени. Проблемът е че твоите са 7-ци, а на мен ми трябват 9-ки, но ако тотално не ги искаш бих обмислил купауване или някаква  размяна.  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #3 -: 14, Май, 2015, 09:04:58 pm »
Точно това шаси гледах на кутията на сета ти. Определено ми направи впечатление. Леко късо е, но лесно може да се удължи. Имай предвид, че при моторната шейна зеленото всъщност е Lime, а в този цвят не се произвеждат греди 1 x 9 - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=40490. Другият вариант е да пазаруваш Green. Покрай 42008 има разни в Green, но все пак изборът на размери отново не е много голям.

Неактивен adyankov

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Апостол Дянков
  • Набор: 1983
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #4 -: 14, Май, 2015, 10:47:04 pm »
Има нещо такова. Явно наистина са редки с този цвят. Всъщност мисълта ми за бойните машини тръгна още преди да ми връчиш булдозера вчера, понеже гледах промоцията в EMag на 42009 http://www.emag.bg/lego-tehnic-mobilen-kran-mk-ii-5702014975606/pd/DF85XBBBM/ и ми хрумна нещо в тази посока, явно тези няколко седмици твърде много са ни облъчвали с бойни паради по телевизията  :-[

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #5 -: 17, Май, 2015, 10:15:24 am »
Смени зеленото с нещо друго. Като цяло не е популярен цвят. Пробвай със сиво. А иначе Влади е прав, тези носачи са ценни. Те бяха една от причините да взема шейната.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #6 -: 17, Май, 2015, 03:52:46 pm »
Като се заговорихме за военна техника вижте това http://www.lforces.com/ . На клипа на сайта и други неща.
« Последна редакция: 17, Май, 2015, 03:55:36 pm от vasilam »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #7 -: 17, Май, 2015, 04:13:17 pm »
Като се заговорихме за военна техника вижте това http://www.lforces.com/ . На клипа на сайта и други неща.

Ехе, много яко! Хамарът и камионът ме кефят. Но от мострите на инструкцията нищо почти не се разбира. Ако някой все пак се реши, може да делим по някоя инструкция. :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #8 -: 17, Май, 2015, 06:35:38 pm »
Преди малко и аз се сдобих с една моторна шейна.


Като цяло смятам, че сетът е много слаб. Единствено си заслужава заради няколкото интересни части.

Забелязах, че в сета има 43 звена за веригата, а в инструкцията е описано, че се слагат 41. Може би си сложил всичките звена и затова веригата е провиснала.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #9 -: 18, Май, 2015, 09:33:30 am »
Честито Влади, за веригата вече не помня. Сетчето наистина е слабо. За инструкции попринцип съм навит. Sheepo например ме разбива, за мен е най-добрия.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: 42021 Snowmobile
« Отговор #9 -: 18, Май, 2015, 09:33:30 am »