Автор Тема: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?  (Прочетена 3553 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Здравейте
откъде купувате индивидуални тухлички (или по-големи бройки тухлички от конкретен цвят)? в България продават ли се ,или поръчвате с доставка до България или с доставка до английски адрес и т.н.? Видях че в официалния сайт на lego се продават, но не знам как стоят нещата с доставката до тук?

Мерси

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #1 -: 05, Септември, 2018, 12:00:51 pm »
Лего не доставят до Бг, също и до посредници. С малки изключения цените на частите са им скъпи на pick a brick. Разгледай bricklink.com

 ;)
« Последна редакция: 05, Септември, 2018, 12:02:50 pm от Боби »

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #2 -: 05, Септември, 2018, 12:32:36 pm »
Здравейте
откъде купувате индивидуални тухлички (или по-големи бройки тухлички от конкретен цвят)? в България продават ли се ,или поръчвате с доставка до България или с доставка до английски адрес и т.н.? Видях че в официалния сайт на lego се продават, но не знам как стоят нещата с доставката до тук?

Мерси

Единият от възможните доставчици вече ти е отговорил. Само, че той е изключително скромен и не се е представил като такъв. ;)


 Като отвориш Бриклинк и зададеш критерий за магазини в България ще ти излезнат няколко, но реално само три от тях са действащите т.е. имат повече части за продан в списъците си.

Другите двама са също активни участници във форума и ще ти свършат работа.

Поздрави!


Неактивен COBATA

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 83
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар Драгнев
  • Набор: 1977
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #3 -: 05, Септември, 2018, 12:48:16 pm »
Единият от възможните доставчици вече ти е отговорил.

 :D :D :D :D :D :D :D
Това беше яко .... но в момента е затворен!!!


За да не последва въпоса къде в Брика са БГ магазините ето:
https://www.bricklink.com/browseStores.asp?countryID=BG&groupState=Y
 ;)

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #4 -: 05, Септември, 2018, 02:17:05 pm »
До колкото виждам в бриклинк са останали на различни хора излишни тухлички по 1, 2 - 5 бройки.
Няма някакво място от където да кажа примерно - искам 100 тухлички в жълт цвят за да си сглобя къща?

Неактивен COBATA

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 83
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар Драгнев
  • Набор: 1977
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #5 -: 05, Септември, 2018, 02:25:15 pm »
До колкото виждам в бриклинк са останали на различни хора излишни тухлички по 1, 2 - 5 бройки.
Няма някакво място от където да кажа примерно - искам 100 тухлички в жълт цвят за да си сглобя къща?


Опитай като в търсене сложиш минимално количество 100 броя  ;)
Ще споделиш ли какво точно търсиш .... примерно номер на част  8)
... че ми стана любопитно ... какво не можеш да намериш! :o

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #6 -: 05, Септември, 2018, 02:32:07 pm »
До колкото виждам в бриклинк са останали на различни хора излишни тухлички по 1, 2 - 5 бройки.
Няма някакво място от където да кажа примерно - искам 100 тухлички в жълт цвят за да си сглобя къща?

Има, но трябва да се търси магазини от Западна Европа. Някои от по-популярните т.е. с повече поръчки и тези, които продават на едро, обикновено нови части. Както ти си писал примерно жълта тухла 1х4 минимум 100 броя се поръчва.

Само, че колегите трябва да дадат едно рамо за такива магазини. Имаше и тема някъде из форума за мненията относно различни магазини в Бриклинк.

Неактивен jaxx

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Мъж
    • Милен Иванов
  • Набор: 1980
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #7 -: 05, Септември, 2018, 03:54:47 pm »

Опитай като в търсене сложиш минимално количество 100 броя  ;)
Ще споделиш ли какво точно търсиш .... примерно номер на част  8)
... че ми стана любопитно ... какво не можеш да намериш! :o

Не търся конкретен елемент все още, опитвам се да разбера какви са вариантите за пазаруване. Класик сетовете ми харесват, но има твърде много различни цветове вътре, съответно по малко бройки от всеки цвят. Та се зачудих какви са вариантите за пазарауване на по-голям брой части от един цвят.

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #8 -: 05, Септември, 2018, 05:22:04 pm »
BrickLink - има и български, и чуждестранни магазини. А преди части, фигурки и сетове пазарувах само от Бо Хоби в Младост, но нямам представа дали магазина действа още.

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #9 -: 07, Септември, 2018, 06:00:10 pm »
Да се намеся и аз - макар и да съм в Англия, поръчките от форума са ми доста на сърцето. Често (поне 3 пъти годишно) се прибирам, което означава безплатна доставка (има тема с подобно име в Продавам, може да погледнеш).
Та стига да не са 5 кила тухли, и да се събират в раница, мога да нося (до София, а оттам при нужда с Еконт), и плащаш само части.
Магазинът ми е в подписа :)

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #10 -: 11, Октомври, 2019, 11:34:06 am »
! Внимание тема зомби, ама да не правя нова с подобен въпрос:

Замислям да си поръчам чаркалъци да си майсторя къщичка/замък/нещо в предимно сивата/бялата гама. Тъй като занапред ми се иска да си правя някакви читави мокове, засега идеята е просто да имам някакъв начален сет от части, с които да си играя и да импровизирам - много по-лесно и удобно ми е към момента да го правя физически вместо в stud.io. Освен това предвид че ще ми е първата поръчка и мисля да се съсредоточа на основни части, не вярвам много от тях да не намерят приложение в последствие. Представям си го като да поръчам неща за строене точно на стени на замък/къща най-вече. Тоест неща като masonry brick, modified brick with 1 stud on the side, 1x1 brick, Някакви плейтчета да има, разни cheese-чета и тн.

Та въпросите са ми няколко:

1. Някой има ли примерен piece list за някакво замъче или нещо подобно, иска ми се да видя нагледно как изглежда списъка на завършен сет, да не пропусна основни неща.
2. Имате ли препоръка за някой магазин - направих си един примерен ордър, който бая ескалира и в момента стои на 2600 части (от един магазин в Германия https://store.bricklink.com/Brickroom. Никой не го е препоръчал, но просто намерих някои от тухличките на добри цени там и също така има от повечето неща които мисля, че ми трябват.  (за сравнение не намерих в Българските магазини 1x2 masonry brick - light bluish gray - 100x+)
От друга страна в този магазин няма 1x2 tile, light bluish grey. та трябва да гледам и за второ място за поръчка..

3. Въобще това адекватен подход ли е според вас? Всякакви идеи и предложения са добре дошли - досега съм поръчвал единствено 1 сет от бриклинк, та съм бос.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Откъде се купуват индивидуални / конкретни тухлички?
« Отговор #10 -: 11, Октомври, 2019, 11:34:06 am »