Автор Тема: Как да купуваме през Bricklink?  (Прочетена 38277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Въпрос?
« Отговор #105 -: 16, Май, 2015, 03:07:00 pm »
PayPal има ли лимит за едно плащане и/или на ден? Тоест колко най-много пари мога да преведа с едно плащане и колко най-много сумарно за 1 ден? Или пък този лимит зависи от банковата карта?

Благодаря!

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #106 -: 16, Май, 2015, 05:34:37 pm »
Моите лимити:

Debit or Credit Card Daily Withdrawal Limit     €500.00 EUR    Daily
Receiving limit per year                 €2,500.00 EUR

Това са при теглене, за плащане не знам да има въобще лимит в PayPal, там идва дневния(седмичния) лимит на картата

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #107 -: 11, Септември, 2015, 05:02:59 pm »
Някой знае ли кой доставя пратките на UPS в България? Знам номера на пратката, но не и от коя държава пътува.

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #108 -: 11, Септември, 2015, 05:53:16 pm »
Ин Тайм ООД ги представляват

Неактивен Vladun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 252
  • Пол: Мъж
    • Владислав Ризов
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #109 -: 11, Септември, 2015, 05:55:17 pm »
http://www.ups.com/WebTracking/track?loc=bg_BG&WT.svl=PriNav
в този тракер ги проследявам

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #110 -: 11, Септември, 2015, 06:05:55 pm »
Мерси, Влади!  :)

sslavov93

  • Гост
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #111 -: 13, Февруари, 2016, 12:26:26 pm »
Здравейте. Изчетох цялата тема, но пак имам въпроси, които остават без отговори, та се надявам тези с повече опит да ми дадат акъл

Така. Ситуацията е следната - искам да поръчвам от UK/DE магазини и да ползвам услугите на Габко, защото нямам доверие на БГпощи, предпочитам да чакам малко повече, но поне да не се притеснявам, че някой може да ми разкъса кутия/плик, с цел проверка.

1) Как става цялата работа с плащането по пейпал - имам Виза Електрон ДЕБИТНА карта, която съм закачил за акаунта си, но от там ми казват "Сори, само кредитни". Реших да си закача банковата сметка - "сори, само UK Банкови сметки"

2) Ако за горното се иска кредитна карта (което за мен на тоя етап не е опция) - попадали ли сте на магазини, които нямат проблем да си дадат IBAN-a за директен паричен превод (ползвам услугите и системите за е-плащания и преводи на FiBank, ако има значение), защото ми е най-удобно просто да ги прехвърля от моята сметка в тази на купувача.

3) Като цяло възможно ли е нещо подобно на 1 или 2 или аз нещо изпускам?

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #112 -: 13, Февруари, 2016, 12:46:22 pm »
Здравейте. Изчетох цялата тема, но пак имам въпроси, които остават без отговори, та се надявам тези с повече опит да ми дадат акъл

Така. Ситуацията е следната - искам да поръчвам от UK/DE магазини и да ползвам услугите на Габко, защото нямам доверие на БГпощи, предпочитам да чакам малко повече, но поне да не се притеснявам, че някой може да ми разкъса кутия/плик, с цел проверка.

1) Как става цялата работа с плащането по пейпал - имам Виза Електрон ДЕБИТНА карта, която съм закачил за акаунта си, но от там ми казват "Сори, само кредитни". Реших да си закача банковата сметка - "сори, само UK Банкови сметки"

2) Ако за горното се иска кредитна карта (което за мен на тоя етап не е опция) - попадали ли сте на магазини, които нямат проблем да си дадат IBAN-a за директен паричен превод (ползвам услугите и системите за е-плащания и преводи на FiBank, ако има значение), защото ми е най-удобно просто да ги прехвърля от моята сметка в тази на купувача.

3) Като цяло възможно ли е нещо подобно на 1 или 2 или аз нещо изпускам?

Никой няма да ти разкъса пратката от БГ пощи. Може би от БГ митница има някаква малка вероятност да се случи, но това е ако поръчваш изън ЕС и се усъмнят, че вкарваш нещо опасно или забранено. Принипно никой не разкъсва нещо на своя глава. Пратките се отварят в присъствието на получателят.

1) Как става цялата работа с плащането по пейпал - имам Виза Електрон ДЕБИТНА карта, която съм закачил за акаунта си, но от там ми казват "Сори, само кредитни". Реших да си закача банковата сметка - "сори, само UK Банкови сметки"

Може Виза Електрон да се регистрира в Пейпал. Само, че за адрес в Пейпал трябва да се регистрира твоя български адрес. С ползването на Габко отделно се уговаря с продавача / магазина да ти го прати до Габко адреса (Англия или Германия), като ти слагаш този адрес в коментара на Пейпал плащането.

Ако пазаруваш в Ибей може директно да добавиш адрес от Габко към системата на Ибей / Пейпал, без да се идентифицираш, че живееш в Англия или Германия.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

sslavov93

  • Гост
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #113 -: 13, Февруари, 2016, 02:41:07 pm »
Аз знам, че може. Вече е регистрирана. Питах как мога да си прехвърля пари от нея в пейпала или как мога да направя ПейПал плащане ако съм закачил дебитна карта, това не ми беше ясно.

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #114 -: 13, Февруари, 2016, 07:09:25 pm »
Ако си закачил картата си вече успешно и си се оторизирал пред Пейпал, че ти реално си притежателят на картата и Пейпал акаунта, чрез потвърждаване на служебна сума, тогава просто натискаш "Send Payment", попълваш имейл на получателят, сума, валута, причина (Goods and services OR Family and Friends) и на следващото меню се попълва адрес, източник на плащане (тук избираш картата), коментар и т.н.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #115 -: 13, Февруари, 2016, 08:51:52 pm »
Пари от картата в акаунта няма как да пратиш ;) Не е и необходимо

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #116 -: 25, Юни, 2016, 07:51:36 am »
Възможно ли е в Ирландия UK да няма пощенски код? Ако да, по пощата може ли да се изпраща писмо до получател без ПК?

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #117 -: 26, Юни, 2016, 08:20:11 pm »
Не, и не знам.
Ако имаш адрес (улица, номер...), потърси го в гугъл мапс (или пиши на лично/viber да съдействам)

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #118 -: 02, Юли, 2016, 06:58:59 pm »
Аз отскоро бачкам в посолството в Лондон, така че също мога да съдействам, ако има нещо за UK.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #119 -: 03, Юли, 2016, 08:37:07 am »
Аз отскоро бачкам в посолството в Лондон, така че също мога да съдействам, ако има нещо за UK.

А аз се чудя защо британците напускат ЕС :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #119 -: 03, Юли, 2016, 08:37:07 am »