Автор Тема: Powered UP  (Прочетена 2459 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Powered UP
« -: 20, Септември, 2018, 09:03:50 pm »
Ако някой си е играл и/или ги разбира тези електроники, моля да помага. Темата произлиза от ТУК, може да видите богат набор от снимки.

Въпросът е дали е възможно да се преработи (ако да как) влаковият мотор, че да работи като обикновен мотор - натискаш копчето на дистанционното и моторът заработва на максимална скорост, пускаш бутона - моторът спира. Тоест по някакъв начин да се елиминират 10-те скорости. Очаквах, че по 2 от 6-те кабела има + и - 9 V, но уви няма такъв филм.

Всякакви идеи са добре дошли!


Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Powered UP
« Отговор #1 -: 21, Септември, 2018, 11:14:28 am »
 от снимката което виждам е че има ,,маса,, -GND и захранване + VCC,на тези два извода си замерил и няма 9v ?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Powered UP
« Отговор #2 -: 21, Септември, 2018, 11:41:31 am »
от снимката което виждам е че има ,,маса,, -GND и захранване + VCC,на тези два извода си замерил и няма 9v ?

Няма - има едва 3 V там. Аз преди да пробвам, бях сигурен, че там ще дойдат 9-те волта...  Измерил съм всичките комбинации от 1 до 6, но уви никъде няма 9 волта.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Powered UP
« Отговор #3 -: 22, Септември, 2018, 12:05:05 am »
 Интересно че няма,отворих стария влаков мотор и вътре електромотора е същия като при теб само че е без платка,двата кабела са дирекно на него и е 9волтов,при теб 3те волта които си замерил няма как да са му достатъчни а на самата платка виждам освен стандартния кондензатор и правоъгълния елемент през който минава захранването на единя крак,другите по снимката ми изглеждат че 4 връща на 5 а 3 на 6,та бих ги белязъл кой от къде е,разпояваш ги и 6те и пак мериш,но като цяло каква е идеята ти да няма степени ?  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Powered UP
« Отговор #4 -: 24, Септември, 2018, 07:46:05 am »
Интересно че няма,отворих стария влаков мотор и вътре електромотора е същия като при теб само че е без платка,двата кабела са дирекно на него и е 9волтов,при теб 3те волта които си замерил няма как да са му достатъчни а на самата платка виждам освен стандартния кондензатор и правоъгълния елемент през който минава захранването на единя крак,другите по снимката ми изглеждат че 4 връща на 5 а 3 на 6,та бих ги белязъл кой от къде е,разпояваш ги и 6те и пак мериш,но като цяло каква е идеята ти да няма степени ?  :)

Да - 5 и 4 са едно, а 3 на 6. Махнах кабела от платката, мерих - никъде не идва 9 V, повече от 3 и малко не се повява на никоя комбинация от кабели. А като вържеш мотора там където има 3В, той се движи съвсем бавно (очаквано).

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Powered UP
« Отговор #4 -: 24, Септември, 2018, 07:46:05 am »