Автор Тема: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?  (Прочетена 13605 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Тръпнейки в очакване да излезе официално сета на 1 юни, започнах да си задавам въпроса кога е най-изгодно да го купя? В началото при релийза, или след 6-12 месеца, при евентуално намаление?
С оглед на очаквана цена от 700-900лв на рафта, какво бихте ме посъветвали ?
Нямам наблюдения на това какво се случва с цените на Флагшиповете от излизането им до изтеглянето им от рафтовете. Целта на покупката ми е чисто колекционерска, а не търговска.

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #1 -: 28, Май, 2018, 01:42:27 pm »
Цитирам мнението на ender от темата за новите сетове през 2018 г:
Гарантирано* с наближаването на есента ще пуснат обичайното "3 за 2" в Теско и пак ще ме налазите :)

*не представлява гаранция в смисъла по закона за каквото там, всички права запазени, GDPR, DBG, Магна Харта и т.н.

Не ми се вярва сетът да може да се намери с повече от 33% отстъпка, така че въпросата "3 за 2" оферта е най-доброто, което може да очакваме  :)

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #2 -: 28, Май, 2018, 02:35:48 pm »
В Ebay повечето неща се намират 30-40% под официалната цена. Вероятно трябва да се изчака малко за тези оферти.
Между другото, има ли снимки на това Бугати? 

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #3 -: 28, Май, 2018, 03:37:09 pm »
В Ebay повечето неща се намират 30-40% под официалната цена. Вероятно трябва да се изчака малко за тези оферти.
Между другото, има ли снимки на това Бугати?

Официалното представяне е на 1-ви юни. Иначе в темата за новите сетове има снимка.

Твърдението за 30-40% отстъпки спрямо официалната цена е силно преувеличено. За използвани сетове съм съгласен, но не и за нови. Истинска рядкост е да попаднеш на наистина изгодни оферти за нови сетове в eBay, а какво остава "повечето" да се намират с подобни намаления. В голяма част от случаите в Amazon или Amazon Marketplace е по-евтино. Даже често съм виждал случаи, при които на търг в eBay цената, до която се достига е по-висока спрямо тази на Amazon. Визирам Англия. Възможно е в САЩ да е различно, но плащането на доставка, мито и ДДС абсолютно обезсмисля покупката от там.

P.S. Отделна тема е несигурността при покупка от eBay. Особено, ако продавачът е физическо лице. Вече няколко пъти получавам лошо опаковани сетове, което води до сериозно нараняване на кутиите. Дори и добрият фийдбек рейтинг не е гаранция. Особено за тези, за които това е инцидентна продажба на Lego. В още по-голяма степен е валидно за големите кутии на flagship сетовете.
« Последна редакция: 28, Май, 2018, 03:46:48 pm от Technic_fen »

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #4 -: 28, Май, 2018, 03:48:25 pm »
Аз купих 42069 от Ebay за 73 паунда ново, което се равняваше на 180 лв в момента на покупката (това с включени пейпал такси). Това е почти точно 40% по-малко от 299-те лв официална цена в БГ.
42055 го купих за 129 паунда, което в деня на покупката беше 304 лв. Това е 37% по-малко от цената от 488 лв в БГ. Факт, че сетът в момента в Амазон е 124 паунда.
42070 го купих за 134 паунда, което в деня на покупката беше 338 лв. Това е почти точно 40% под цената от 559 лв в БГ.

Доставката на един голям сет излиза 10-ина лв с Габко, което ще измести леко тези проценти, но незначително.
« Последна редакция: 28, Май, 2018, 03:50:41 pm от Pac »

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #5 -: 28, Май, 2018, 04:03:21 pm »
Аз купих 42069 от Ebay за 73 паунда ново, което се равняваше на 180 лв в момента на покупката (това с включени пейпал такси). Това е почти точно 40% по-малко от 299-те лв официална цена в БГ.
42055 го купих за 129 паунда, което в деня на покупката беше 304 лв. Това е 37% по-малко от цената от 488 лв в БГ. Факт, че сетът в момента в Амазон е 124 паунда.
42070 го купих за 134 паунда, което в деня на покупката беше 338 лв. Това е почти точно 40% под цената от 559 лв в БГ.

Доставката на един голям сет излиза 10-ина лв с Габко, което ще измести леко тези проценти, но незначително.

Всъщност даваш пример с 3 от сетовете, на които цената падна драстично. За вторите два тя дори е по-ниска в Amazon UK. Истината е, че е погрешно да се генерализира и при толкова разнороден и динамичен пазар е невъзможно да се изведе тренд. Аз също бидвам често в eBay, но не за Lego. Твърде много хора го правят и намирането на добра оферта (за мен) отнема прекалено много време и усилия. Но това е субективното ми мнение.

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #6 -: 28, Май, 2018, 04:35:47 pm »
Не намесвайте цената в БГ. Ясно е че няма да купувам от тук. По-скоро дилемата ми е да купя ли от Amazon UK или DE  когато излезе, или да чакам известно време за да падне цената?
С регулярните сетове знам, че за една година цената пада значително. Но с Ultimate и с Поршето не съм проследил какво се случи. Него го взех от ebay ползвано, в перфектно състояние на части, кутия и инструкции. Ако след 6 месеца цената на Chiron е паднала от 700лв на 600лв, то няма смисъл да чакам и бих го взел по-скоро.
Ясно ми е че няма как да прогнозираме с точност какво ще се случи и кога, по-скоро ми е интересно мнението на още хора, за да разсъждаваме заедно.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #7 -: 28, Май, 2018, 04:57:21 pm »
Аз така взех Поршето - бързах. Изчакай малко, цената ще падне, а сетът скоро няма на изчезне.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #8 -: 28, Май, 2018, 05:16:33 pm »
Изчакай ;)

Досега само UCS Фалкона не е паднал, всичко останало се намира на 20-30% под цената на Лего, не тази в Бг

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #9 -: 28, Май, 2018, 06:16:35 pm »
Благодаря ви! Решено e, ще изчакам нещо изгодно в ebay или amazon. Въпреки че ще е мъчително чакане в  четене на ревюта и гледане на клипове :)

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #10 -: 28, Май, 2018, 07:17:39 pm »
На поршето цената му тук беше (и все още е) 260 паунда директно от Лего. Почти винаги се продава някъде за 180. "Някъде" е Теско, Амазон, Аргос... сиреч магазини, а не тъмни субекти из нета :)
Фалконът е голямо изключение, по ред причини, които не са в сила за бугатито :)

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #11 -: 29, Май, 2018, 09:58:54 am »
Всъщност даваш пример с 3 от сетовете, на които цената падна драстично. За вторите два тя дори е по-ниска в Amazon UK. Истината е, че е погрешно да се генерализира и при толкова разнороден и динамичен пазар е невъзможно да се изведе тренд. Аз също бидвам често в eBay, но не за Lego. Твърде много хора го правят и намирането на добра оферта (за мен) отнема прекалено много време и усилия. Но това е субективното ми мнение.

Ами това са единствените 3 сета, които съм купувал от чужбина. Не съм следил толкова другите как се движат, защото не съм имал интерес да ги купувам. Явно се случило да са, както казваш, намалени сетове, което може да е довело до леко изкривяване на представите ми за тези неща.
Иначе и трите оферти бяха "Buy it now" не се е налагало да участвам в търг за тях. Биднах веднъж за 42054, но реално търгът завърши с 50% по-висока цена от моя бид. Нещо скъпо върви тоя трактор, май се отказах от него.

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #12 -: 29, Май, 2018, 10:07:52 am »
Не знам дали всички са виждали изтеклите снимки на кутията на Chiron, освен предната страна. Качвам това което намерих из нета, ако е в разрез на правилата ще ги махна и се извинявам предварително...
Харесва ми това което виждам, без дори да знам какви ще бъдат функциите. Като цяло хотата които вече са получили модела за ревюта, загатват за много изненади...
Тресе ме треската :)

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #13 -: 29, Май, 2018, 09:58:47 pm »
А някой има ли информация, след като нямаме официален Lego магазин в България, кога, къде и на каква цена може да се купи най-рано от тук ?

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #14 -: 29, Май, 2018, 10:38:52 pm »
Поршето не знам дали въобще се появи тук, поне първата година от издаването му го нямаше. Лично се съмнявам и за този  ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Кога е най-изгодно да се купи Lego Technic Bugatti Chiron?
« Отговор #14 -: 29, Май, 2018, 10:38:52 pm »