Автор Тема: Интервю за БНР  (Прочетена 4563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Интервю за БНР
« -: 28, Март, 2017, 07:39:05 pm »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Интервю за БНР
« Отговор #1 -: 28, Март, 2017, 07:54:11 pm »
Много яко интервю :) Поздравления!

Да ти кажа аз обичам и нови конструктори да си сглобявам :D Разбира се, нищо не може да се сравни с това да твориш без инструкции :)

Неактивен traycho chilev

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 129
  • Пол: Мъж
    • Трайчо Чилев
  • Набор: 1982
Re: Интервю за БНР
« Отговор #2 -: 28, Март, 2017, 07:55:25 pm »
Здрасти как да те търся в f за да ти видя колекцията  :-[ моля Много добро и интересно  интервю  ;) Браво  :)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Интервю за БНР
« Отговор #3 -: 28, Март, 2017, 08:01:02 pm »
Това което рабрах от интервюто е :
1. Не ми дреме за изложения, музеи и леголенд, защото аз имам много собствено лего
2. Много е важно, всички, които имат лего в мазето си да ми го дадат, вместо да го хвърлят.
3. Инструкциите са за глупави деца, а не като по наше време

Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Re: Интервю за БНР
« Отговор #4 -: 28, Март, 2017, 08:06:59 pm »
Колега, ти сериозно ли?? Всеки има право на собствено мнение все пак.  ;) И дано никога да не си чувал думите - имах 2 чувала лего и преди 2 месеца го хвърлих.


Това което рабрах от интервюто е :
1. Не ми дреме за изложения, музеи и леголенд, защото аз имам много собствено лего
2. Много е важно, всички, които имат лего в мазето си да ми го дадат, вместо да го хвърлят.
3. Инструкциите са за глупави деца, а не като по наше време

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Интервю за БНР
« Отговор #5 -: 28, Март, 2017, 08:13:10 pm »
Както каза -  всеки си има право на мнение ;)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Интервю за БНР
« Отговор #6 -: 28, Март, 2017, 08:16:12 pm »

2. Много е важно, всички, които имат лего в мазето си да ми го дадат, вместо да го хвърлят.


Супер, браво Боян, много добре!!!

Точка 2 - нямаш идея колко добре работи подобно мото - събрах ужасно много Лего така (буквално, цитирам се):

"Купувам Легото, което стои неизползвано от детствoто ви насам и най-вероятно сте забутали дълбоко в някой шкаф..."

Наскоро при приятел пристигна чак от Италия един огроооооомен кашон пълен със старо Лего - подарък... Там връзката се случи в Гърция, пак посредством това мото.  ;)

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: Интервю за БНР
« Отговор #7 -: 28, Март, 2017, 10:41:22 pm »
Пич ти къде си тръгнал срещи вятъра с тази колекция http://brickset.com/sets/ownedby-bee_curtain ?
Като обичаш да се хвалиш колко много имаш check this shit:
http://brickset.com/sets/ownedby-DMitar
и този човек не съм го чул да казва и да се хвали, че има толкова много сетове камо ли музей ...
Слез на планетата Земя !
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен bee_curtain

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 628
  • Пол: Мъж
    • Боян Илиев
  • Набор: 1984
Re: Интервю за БНР
« Отговор #8 -: 28, Март, 2017, 10:55:35 pm »
Владо, понеже не ми се занимава със следващия надъхан "колега" може да изтриеш темата. А за пича - за мен това, което имам си е МОЙ музей и МОЯ колекция. Ти си си ТИ и дори не си Димитър... И Григор като бие му се радваме, но не е на първо място, нали? Със здраве...

Пич ти къде си тръгнал срещи вятъра с тази колекция http://brickset.com/sets/ownedby-bee_curtain ?
Като обичаш да се хвалиш колко много имаш check this shit:
http://brickset.com/sets/ownedby-DMitar
и този човек не съм го чул да казва и да се хвали, че има толкова много сетове камо ли музей ...
Слез на планетата Земя !

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: Интервю за БНР
« Отговор #9 -: 28, Март, 2017, 11:04:59 pm »
Да, не съм Димитър, но може да се върнеш и да прочетеш, а и да видиш, че този човек може да твърди, че има "музей", но не съм го чул веднъж да го казва или да го изтъква. Какво общо има Григор Димитров ? Може да видиш тук, АЗ какво имам - http://brickset.com/sets/ownedby-OneOfAll
От изказването ти, цитирам "Не съм бил и честно да си призная нямам и желание да попадна на такова място" звучи ужасно грозно. Уж сме "колеги", уж споделяме едно хоби, уж такова и накрая fuck off на останалите нали да си правят изложенийцата дреме ми. Най-малкото като фен на лего, човек би му станало интересно да посети такова нещо, а не да казва, че не му пука за такива неща и си гледа само неговото си, не стига че сме малко хора в България с това интересно хоби ами ще се и изтъкваме....
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Интервю за БНР
« Отговор #10 -: 28, Март, 2017, 11:55:38 pm »
Да, не съм Димитър, но може да се върнеш и да прочетеш, а и да видиш, че този човек може да твърди, че има "музей", но не съм го чул веднъж да го казва или да го изтъква. Какво общо има Григор Димитров ? Може да видиш тук, АЗ какво имам - http://brickset.com/sets/ownedby-OneOfAll
От изказването ти, цитирам "Не съм бил и честно да си призная нямам и желание да попадна на такова място" звучи ужасно грозно. Уж сме "колеги", уж споделяме едно хоби, уж такова и накрая fuck off на останалите нали да си правят изложенийцата дреме ми. Най-малкото като фен на лего, човек би му станало интересно да посети такова нещо, а не да казва, че не му пука за такива неща и си гледа само неговото си, не стига че сме малко хора в България с това интересно хоби ами ще се и изтъкваме....

Пичове, тук нещата леко отидоха към мерене на пишки. А няма смисъл от това! И без туй, както казва колегата, сме шепа хора. Всеки има своята колекция, и тя за него е най-голямата, защото знае как и по какъв начин е успял да се сдобие с този или онзи сет. Да, Боян смята неговата си колекция за една от най-големите, друг може да смята своята за такава, но според мен и двамата ще бъдат прави сами за себе си! Peace пичове!!!
« Последна редакция: 28, Март, 2017, 11:57:17 pm от JoaoNY »

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Интервю за БНР
« Отговор #11 -: 29, Март, 2017, 12:03:22 am »
Предполагам, че колегите са афектирани (донякъде мога да се причисля и аз към тази група) защото по стечение на обстоятелствата първото интервю с човек от нашата среда е с такъв, който заявява че изложенията за него не представляват интерес. А нашия клуб направи много за популяризирането на хобито ни именно на такива изложения в последните няколко години.
Това съм го виждал и при други хора от форума, на които съм предлагал да участват на изложения... Недоверие, лек боязън. Затова ви предлагам да дойдете на следващото изложение, погледайте заедно с другите посетители и си представете какво би било те да гледат така ВАШИТЕ сетове или мокове.
А отностно младежа , не му се сърдете. Нямаме много AFOLs от Варна, нормално е да се съсредоточи върху своите си неща...

Ама онова за изкупуването си беше п..лско :)
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Интервю за БНР
« Отговор #12 -: 29, Март, 2017, 12:26:27 am »
Аз пък напълно разбирам Боян с мнението му за изложенията, музеите, магазините и т.н. Аз лично съм бил в три огромни лего магазини и един лего музей в два от най-големите градове в света и изобщо не бях впичатлен, не и повече от лего изложенията, които се състояха в София. Е, приятно е да попаднеш на такова място, но някой може ли да каже, че не му е по-приятно да строи собствените си комплекти? Е, сигурно има, и ако е така никой не може да му се сърди. Хората са различни, всеки намира удоволствие в различни неща - да събира човечета, да събира сетове - запечатани, отворени, да строи собствени проекти, да участва в конкурси, или пък просто да помага на детето си да твори.

И на последно място -  сигурен съм, че ако всеки от нас отговори на същите въпроси, ще видим безброй различни отговори и мнения.
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Интервю за БНР
« Отговор #13 -: 29, Март, 2017, 07:48:57 am »
Колко сета/части трябва да има в един музей, за да се нарече музей?
Изложенията - и аз не съм фен, а съм бил на такива събития. Много по-зарибяващо ми действа един клип в действие на някое Лего творение, а е и по-полезно и за извличане на идеи.  :)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Интервю за БНР
« Отговор #14 -: 29, Март, 2017, 10:10:27 am »
Колко сета/части трябва да има в един музей, за да се нарече музей?
Изложенията - и аз не съм фен, а съм бил на такива събития. Много по-зарибяващо ми действа един клип в действие на някое Лего творение, а е и по-полезно и за извличане на идеи.  :)

Аз честно казано се подразних леко на това за изложенията. И знаеш ли защо?  Не защото пряко или косвено съм участвал в такива. Просто се сетих за 2
Едното беше в Сърбия и беше за запознаване на хора от клубове от съседните страни. (не че нямаше хора и от Бразилия). Изложението не беше голямо и внушително.
В него обаче нямаше нито един стандартен сет. Всичко беше мокове и някой бяха страшно идейни. От най-малкия до най-големия.
Второто беше kidsFest в Прага (btw така и не отидох в музея).
Там освен много реклама, много лего за строене за децата, множество големи лего фигури, хубави чехкини имаше и едно огромно хале с огромни диорами (дано не бъркам думата).
Почуствах се както когато на 8 години за пръв път влязох в палатата на Matchbox (някои от вас си ги спомнят) на Пловдивския панаир. Годината беше 84-та.
Няма такава красота. Жена ми не можа 2 часа да ме измъкне от там. Това е красотата на Лего.
Миналата година ходих в леголенд. Това просто е един парк за забавление. Миниградът е доста по-малък от колкото си го представях.
Но имаше атмосфера. Няма истински фен на лего, който да не се почуства приятно там. Да видиш как се правят лего тухлички, да си сглобиш 1-2 къстом човечета, да се повозиш на лего влакче :)
Аз не съм колекционер. Ако ще си мерим бройката на сетовете - може да се окаже, че са повече от на Боян. Но те не седят зад витрини. Децата всеки божи ден играят с тях. Непрекъснато купувам загубени части. Непрекъснато сглобяваме изпочупени модели.  Децата се радват и забавляват, аз изпускам напрежението след тежък работен ден. За това обичам лего за това съм лего фен. За това без да се замисля миналата година от морето в Тасос запалих колата и през Гърция, Македония и Сърбия се озовахме в Белград на въпросното изложение.
Пихме бира, говорихме си за лего, запознахме се с много нови хора, научихме неща за лего от официалните представители на Лего.

В никакъв случай не съм искал да обидя bee_curtain, просто реагирах инстинктивно :)


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Интервю за БНР
« Отговор #14 -: 29, Март, 2017, 10:10:27 am »