Автор Тема: Какво правите с вече наредените Technic сетове?  (Прочетена 2085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Както писах и в друга тема, аз се запалих по хобито от съвсем скоро и то покрай дъщеричката ми. Започнахме с Duplo и постепенно минахме на Creator сетове.

При Technic обаче установих, че има един огромен минус и той е, че комплектите са доста скъпи, а веднъж наредени не виждам какво бих могъл да ги правя. Нямам интерес да ги излагам (съпругата ми няма да е никак щастлива, а и мен не ме влече особено :) ). Реално нареждам двата модела по веднъж и после губя доста време в отделяне и сортиране на части, броене и т.н.

Сега чакам един модел от близо 2000 части и направо започвам да се притеснявам от времето и усилията, които ще ми коства цялото начинание.

Прочетох доста теми през последните дни и виждам, че много от вас правят модификации, използват части за собствени проекти и т.н. Аз правя същото с Creator моделите, но с Technic ми се струва твърде сложно и изискващо доста по-задълбочени познания.

Интересно ми е да споделите, какво правите с вече наредените сетове и колко често се случва да наредите повторно някой?

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #1 -: 12, Февруари, 2017, 09:51:19 pm »
За повторно нареждане почти не ми се е случвало. Или правя някой, но си го модифицирам по мой вкус. Иначе си измислям някакви мои неща, ако харесам някой МОК се опитвам да го направя и аз.  Къде по инструкции, къде само по снимки. За съжаление не успявам да се сдобия с всички сетове, които си харесам. Някои определено съм купувал само заради частите. Било редки и ценни, било заради съставляващите ги цветове. Ако сглобя всичко, то със сигурност ще трябва да разглобя след половин година и прекарам през пералнята. Колкото и да е чисто, прахоляка се лепи. Другото е, че нямам толкова място да ги наредя. А било готови модели или измислени, след няколко месеца писват. При мен всичко е сортирано в 3 големи бокса.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #2 -: 12, Февруари, 2017, 10:19:49 pm »
Сглобявам сетовете, седят във витрините кратко, после разглобявам, сортирам и в плътно затворени контейнери за храна ги съхранявам. След време част от тези сетове отиват в раздел продавам. :) Втори път сет много рядко сглобявам.
Сетовете, които изключително много ме кефят - седят сглобени.
Сетове не пръскам за части - другото, което строя е с отделно пазарувани части - гледам да имам богат инвентар, за да мога бързо да сглобя нещото, което ми е грабнало вниманието - честно казано почти никога не се получава, частите никога не стигат...

Ако решиш да се разделяш с 42054, кажи, мераклия съм му!  ;)

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #3 -: 18, Февруари, 2017, 10:09:33 am »
А спекулативният мотив каква роля играе? Визирам това, че много хора купуват даден продукт с надеждата, че след време ще могат да го продадат с голяма печалба.

Дълги години колекционирах комикси и там това е водещ мотив за много от хората. Стана ми интересно в каква степен влияе и при избора за покупка на лего сет.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #4 -: 18, Февруари, 2017, 03:15:16 pm »
А спекулативният мотив каква роля играе? Визирам това, че много хора купуват даден продукт с надеждата, че след време ще могат да го продадат с голяма печалба.

Дълги години колекционирах комикси и там това е водещ мотив за много от хората. Стана ми интересно в каква степен влияе и при избора за покупка на лего сет.

Зависи, ако успееш да го съхраниш запечатан и то не за час-два, а с години... Аз не мога!  :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #5 -: 18, Февруари, 2017, 05:56:10 pm »
Има един в OLX-а един, който от няколко години мъчи 8110 за 730 лева. Все още обявата му стои. Тук ако ти е толкова зор за някой сет, може да си го накупиш на части или само да докупиш липсващите ти. Да, по-скъпо ще излезе, но едва ли ще струва сумата за която е пуснат. Няма да я има тръпката да си го разпечаташ, но вероятно някои не държат на това. Да, сигурно за някои мега редки модели ще има изключения, но аз ако правя нещо такова бих разчитал да го пласирам в чужбина.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Какво правите с вече наредените Technic сетове?
« Отговор #5 -: 18, Февруари, 2017, 05:56:10 pm »